Egzaminai

Vairavimas žiemą

Ar žinote ką daryti, kad išvengtumėte automobilio slydimo važiuodami apledėjusiu keliu?

Dalinuosi TOP 5 pagrindiniais patarimais, kurie padės jums sklandžiai valdyti automobilį net ir šalčiausią žiemos dieną:

  1. Vengti staigaus stabdymo. Apskritai stabdymas slidžiame kelio ruože yra neleistinas. Nes jis gali išprovokuoti slydimą. Jei taip nutiko – pirmas veiksmas kurį reikia atlikti tai nutraukti stabdymą.
  2. Pasirinkti saugų važiavimo greitį ir atstumą iki kitų automobilių. Kuo didesnis važiavimo greitis, tuo ilgesnis yra stabdymo kelias. O esant slidžiai kelio dangai šis atstumas dar labiau pailgėja. Todėl važiuojant lėtai ir palaikydami didesnį atstumą iki priekyje važiuojančio automobilio nei įprastai būsite užtikrinti jog spėsite saugiai ir laiku sustabdyti savo automobilį.
  3. Vengti staigių judesių vairavimo metu. Staigiai pasukus automobilio vairą galima prarasti automobilio stabilumą ir dėl to jis pradės slysti. Todėl pasirinkite saugų greitį ir iš anksto numatykite sustojimo/posūkių vietas, kad galėtumėte sklandžiai manevruoti.
  4. Pasirinkti tinkamą pavarą. Pavarą reikia pakeisti prieš įvažiuojant į posūkį, o ne jame, taip užtikrinsite savo automobilio stabilumą ir nepaslysite.
  5. Pasirūpinti padangų būkle. Tinkamos žieminės padangos lyginant su universaliomis, sutrumpina stabdymo kelią, nes turi geresnį sukibimą su slidžia kelio danga. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį ir į padangos rašto protektoriaus gylį. Žiemą jis turi būti ne mažesnis kaip 3 mm.

Apie visa tai šiame video:

Vairavimas ziema